نکاتی برای افزایش بهره ‌وری کولر گازی
شناسه پست: 1816
بازدید: 60

اگر به دنبال کارایی و کاکرد بالا در کولر گازی خود هستید بهتر است نکات لازم در این زمینه را رعایت کنید. نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد بسیار آسان بوده و رعایت کردن آن ها زحمتی برای شما ندارد ولی در عوض شاهد کارکرد و کارایی بهتر کولر گازی خواهی بود.

افزایش راندمان کولر گازی

  • کولر گازی های نسل جدید: اگر می خواهید کولر گازی با بهترین عملکرد را داشته باشید، بهتر است از جدید ترین آن ها مانند کولر گازی های اینورتردار استفاده کنید. این کولر گازی با وجود برد اینوتر مصرف انرژی کمتر، بازدهی و طول عمر بالاتر دارند.
  • خرید برند های معتبر: در بیشتر محصولات بهترین گزینه برند های شناخته شده هستند، زیرا در اکثر موارد این برند ها به دلیل مرغوبیت و کیفیت در بین مردم جای گرفته اند و از انتخاب آن ها پشیمان نمی شوید.
  • میزان مصرف انرژی: در هنگام انتخاب کولر گازی حتما به میزان مصرف انرژی دقت داشته باشید. ممکن است در صورت انتخاب اشتباه بعدا با هزینه های بالای برق روبه رو شوید. بهتر است از کولر گازی های با رده مصرفی C تا A خریداری کنید زیرا مصرف برق پایینی دارند.
  • متناسب با متراژ محیط انتخاب کنید: یکی از اشتباهات رایج در هنگام خرید کولر گازی انتخاب نادرست ظرفیت ها برای متراژ استفاده شده می باشد. در این حالت نباید کولر گازی را کوچک تر یا بزرگ تر از فضا انتخاب کنید زیرا در این صورت پول و انرژی مصرفی زیادی الکی هدر می رود. بهتر است برای جلوگیری از ایجاد این مشکل در هنگام خرید با مشاوران حرفه ای مشورت کنید.
  • کلاس آب و هوایی کولر گازی: تمامی شرکت های سازنده کولر گازی، محصولات خود را متناسب با شرایط آب و هوایی مختلف طراحی می کنند. در این صورت برای هر آب و هوایی کولر گازی به خصوصی طراحی شده است و بهتر است متناسب با آن ها استفاده شوند.
  • عایق بندی اصولی ساختمان: همواره بخش زیادی از انرژی مصرفی درون ساختمان ها بر اثر نادیده گرفتن عایق بندی اصولی هدر می رود. و باید گفت متاسفانه کشور ما در رده پر تلفات ترین کشور های دنیا در زمینه اتلاف انرژی قرار دارد، و دلیل آن ساختمان های قدیمی و بازسازی نشده می باشد.
  • تنظیم درست دما: با وجود ترموستات در کولر گازی ها دمای هوا همواره در بازه مشخصی که تنظیم کرده اید باقی می ماند. اما بهترین بازدهی را می توان در بازده دمایی 18 تا 24 تجربه کنید، زیرا کمتر از 18 به نوعی اتلاف انرژی به حساب می آید.
  • محافظت از پنل خارجی: کندانسور و موتور کولر گازی در پنل خارجی قرار گرفته و نصب درست آن حائز اهمیت است. در واقع بهتر است پنل را در جایی نصب کنید که در معرض وزش باد قرار گیرد، زیرا در این حالت پنل همواره خنک شده و کارکرد بهتری خواهد داشت.
  • تمیز کردن کولر گازی: برای کارایی بهتر و عملکرد بهداشتی کولر گازی بهتر است به صورت منظم اقدام به تمیز کردن پنل و فیلتر های تصفیه هوا کنید.
  • خاموش کردن کولر گازی در هنگام ترک محیط: در هنگامی که در نظر دارید محیطی که کولر گازی در آن فعالیت دارد را ترک کنید، بهتر است آن را خاموش کنید تا از کارکرد بی هوده و اتلاف انرژی جلوگیری کنید.

نویسنده