راز های نگه داری از کولر گازی در زمستان
شناسه پست: 1771
بازدید: 44

برای طول عمر بیشتر کولر گازی های خود لازم است در فصل سرما و زمستان به خوبی از آن ها نگه داری کنید. از جمله نکات حائز اهمیت مواردی هستند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

کولر گازی یخ زده در سرما

  • قطع برق کولر گازی: از جمله موارد مهم که در بیشتر اوقات به آن توجه نمی شود قطع کردن برق کولر گازی است. اگر جزو افرادی هستید که در این فصل از گرمای کولر گازی استفاده نمی کنید حتما برق کولر گازی را قطع کرده و باتری ریموت کنترل را خارج کنید.
  • پوشاندن پنل کولر گازی: از دیگر موارد مهم در نگه کولر گازی در زمستان پوشاندن پنل خارجی با پوشش های مخصوص است، تا از خرابی و ساییدگی قطعات الکتریکی آن جلوگیری کنید.
  • تمیز کرد فیلتر های تصفیه هوا و سرویس کامل: تمیز کردن فیلتر های تصفیه  از دیگر موارد قابل توجه می باشد. فیلتر های آلاینده ها را از هوا جذب می کنند و در صورتی که تمیز نشوند در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد کرده و کارایی آن را کاهش می دهند.
  • محافظت در برابر رطوب: در صورتی که پنل خارجی در معرض رطوبت قرار دارد آن را دور کنید تا از خرابی ناشی از خیس شدن قطعات الکتریکی جلوگیری کنید.
  • بررسی کولر گازی: در صورت رعایت کلی موارد ذکر شده به یاد داشته باشید هر چند وقت یکبار کولر گازی را چک کنید تا در صورت بروز مشکل آن را بر طرف نمایید و شاهد کیفیت بهتر کولر گازی در ماه های گرم سال باشید.
  • رفع مشکلات کولر گازی: نکته بسیار مهم این است که اگر به مشکلی در کولر گازی برخورد کردید یا کولر گازی شما نیاز به تعمیر داشت، بهتر است یک تعمیرکار مخصوص کولر گازی آن را برطرف کند، تا از تعمیرات صحیح و ایمن اطمینان داشته باشید.

نویسنده